3 Mayıs 2019 Cuma

OSTİM’li Sanayicilerimize Hizmetlerimizi Genişletiyoruz...


Bölgesel ve sektörel kalkınma anlayışını güçlendiren, ortaklaşa rekabet düşüncesini geliştiren ve Ülkemizin uluslararası rekabetçiliğinin geliştirilmesi açısından da önem taşıyan kümelenme yaklaşımı ile OSTİM’li sanayicilerimize hizmet sunuyoruz.

OSTİM bu anlamda, 7 adet kümelenmesi ile örnek bir kümelenme merkezi olarak faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda, Ticaret Bakanlığımızın işbirliği kuruluşu olarak, kümelenme anlayışı ve proje yaklaşımı çerçevesinde UR-GE  (Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirilmesi) Projeleri ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Bu anlayışla, ihracat yapmak, yeni pazarlar bulmak, mevcut pazarlarda payını artırmak isteyen firmalarımıza “OSTİM Dış Ticaret Günlüğü https://www.ostimdisticaret.org/ ” ile ihracatın yol haritasını sunmayı hedefledik.

İhracatın geliştirilmesi amaçlı ticari bilgi platformu olarak tasarlanan OSTİM Dış Ticaret Günlüğü’nde GTİP Bulma, Hedef Pazar Analizi, Ülkeler, İhalelerFuar, Ticari Fırsatlar, Ticari Önlemler, Uluslararası Kuruluşlar, Uzmana Danışın uygulamaları gibi geniş yelpazedeki bilgileri  güncel olarak sanayicilerimizin istifadesine sunacağız.

Orhan AYDIN
Yönetim Kurulu Başkanı