11 Ekim 2023 Çarşamba

 AVUSTURYA TİCARİ HEYETİ 


Ticari İş Birliğinin Arayüzü Kümelenmeler
İş birliği fırsatlarını görüşmek üzere OSTİM’i ziyaret eden Avusturya ticari heyetine bölge hakkında bilgi veren OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “Her kümelenmemiz üye yüzlerce firması ile önemli bir arayüz konumunda. OSTİM’de kümelenmelerimizle ticari iş birliğinin arayüzü oluşmuş durumda.” dedi.

Resmi temaslarda bulunmak üzere Avusturya Başbakanlığını temsilen Türkiye’de bulunan Avusturya Ticari Heyeti, Avusturya Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Gerhard Lackner’in başkanlığında OSTİM’i ziyaret etti.

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Avusturya Ticari Heyetini OSTİM’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını kaydetti. Avusturyalı iş insanlarıyla iş birliği yapma konusundaki isteklerini dile getiren Aydın, OSTİM hakkında heyete bilgi verdi.

OSTİM’in sanayi şehri olarak birçok yapıyı barındırdığına dikkat çeken Başkan Aydın, OSTİM’i: “Birbirinden farklı sektörlerin bir birbirleriyle etkileşim halinde olduğu bir çözüm merkezi.” diye tanımladı.

OSTİM’de 7 farklı sektördeki kümelenmeler hakkında da bilgi veren Aydın, “Her kümelenmemiz üye yüzlerce firması ile önemli bir arayüz konumunda. OSTİM’de kümelenmelerimizle ticari iş birliğinin arayüzü oluşmuş durumda. Kümelenmelerimiz 7/24 her türlü sorunu sahayla buluşturacak şekilde faaliyet yürütmekteler.” mesajını verdi.

Avusturya Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Gerhard Lackner, OSTİM’de bulunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. 6 şirketten 11 temsilci ile Avusturya Başbakanlığını temsilen OSTİM’de bulunduklarını belirten Lackner, “Türk şirketleriyle iş birliğini geliştirecek görüşmeler yapmak istiyoruz. İkili iş görüşmelerini düzenlediğiniz için teşekkür ederiz.” dedi.

OSTİM OSB Dış Ticaret Koordinatörlüğü tarafından organize edilen ikili iş görüşmelerinde OSTİM’li firmalar çelik, madencilik, yenilenebilir enerji, akıllı tarım gibi sektörlerde faaliyet gösteren Avusturya'nın büyük ölçekli şirketleri ile masaya oturdu.


 
Saygılarımızla,
Ostim Dış Ticaret KoordinatörlüğüHiç yorum yok:

Yorum Gönder