4 Nisan 2024 Perşembe

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitim Programı 2024
Uluslararası Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitim Programı 2024

Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda OSTİM OSB,OSTİM Dış Ticaret Koordinatörlüğü, Ostim Teknik Üniversitesi, Gazi Teknopark ve Gazi Üniversitesi iş birliğinde yürütülen Uluslararası Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitim Programı başvurularını almaya başladı.

Proje kapsamında, düzenlenecek eğitimler için üniversitede lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan yabancı öğrenciler uygun başvuru sahibidir. Eğitim kontenjanı bulunmakta olup 30 Mayıs 2024 tarihi saat 17:00’ye kadar başvurular alınacak ve değerlendirme neticesinde programa seçilecek olan uluslararası öğrencilere eposta ile bildirim yapılacaktır. Proje ile ülkeleri ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkileri artırma potansiyeline sahip uluslararası öğrencilerin ülkemize kazandırılması; eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine dönen öğrencilerin ise birer gönüllü ticaret elçisi olması amaçlanıyor.

Eğitim 10-12 Haziran 2024 tarihleri arasında 3 gün sürecektir. Eğitim süresi günde 6 saat olup toplamda 18 saattir. Eğitim dili İngilizcedir.

Başvuru için: https://forms.gle/vyVCu1QLd7uEo9JK7

Dış ticaret eğitimi ile öğrencilere, ihracata açılmak için gereken asgari koşullar, ihracat mevzuatı, ihracat işlemleri için gereken belge ve sertifikalandırma sistematiği, ihracat alacaklarının güvenli tahsili yöntemleri ve bankacılık işlemleri, uygulamalı dış ticaret sözleşmeleri, ihracatı teşvik sistemi ve ülke çalışmaları başlıklarında konular aktarılacaktır.

Sorularınız için: Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi, ydo@ankaraka.org.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder